Neapsikentę vadovybės teroro Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) iš karto palieka beveik 20 darbuotojų, o 30 tūkst. pacientų turinčioje poliklinikoje lieka vienas pediatras ir vienas bendrosios praktikos gydytojo licenciją turintis medikas.
Pareiškimus atleisti iš darbo vienu metu parašė 18 PSPC darbuotojų, iš jų net keturi - iš penkių - pediatrai ir du bendrosios praktikos gydytojai. Per pastaruosius metus polikliniką vienas po kito paliko 17 medicinos darbuotojų. Beveik 30 tūkst. pacientų turinčioje poliklinikoje po savaitės liks tik po vieną vaikų ir bendrosios praktikos gydytoją, rašo dienraštis "Respublika".
Pareiškimus parašę medikai kaip išėjimo priežastį nurodė poliklinikos vadovybės terorą. Medikai skundėsi, kad techninis personalas, kai kurios bendruomenės slaugytojos, archyvaras ir statistas uždirba daugiau už gydytojus, pas kuriuos pacientų užsirašę dvigubai daugiau nei norma.
Medikai taip pat stebėjosi, kad pusę etato dirbantys medikai sugebėdavo uždirbti tiek pat arba daugiau nei maksimaliu darbo krūviu dirbę specialistai. Anot jų, "nepaklusnūs" medikai iš darbo buvo varomi tariamai mažinant etatus, tačiau vėliau į tą pačią vietą buvo priimamas darbuotojas ir jau už gerokai didesnę algą.
Gydytojai įsitikinę, kad atlyginimo dydis priklausė ne nuo darbo krūvio, o nuo sugebėjimo pataikauti poliklinikos vyriausiajai gydytojai Reginai Ražukienei, kuri šiai sveikatos priežiūros įstaigai pradėjo vadovauti vos prieš porą metų. "Jaučiamės diskriminuojami", - tvirtino bendrosios praktikos gydytoja Vilija Radionova. Ji skundėsi, kad jai ir kartu su ja dirbusiai medicinos seseriai buvo mokama tik už etatą, nors tekdavo konsultuoti dvigubai didesnį pacientų skaičių.
Pasirodo, Vilkaviškio PSPC vadovybė savaip interpretavo ir įpareigojimą kelti medikams atlyginimus. "Vieniems pridėjo 5 arba 10 litų, kitiems po kelis šimtus", - "Respublikai" sakė šios medicinos įstaigos profesinės sąjungos vadovė Dženita Sabašinskienė.
"Dėl diskriminacijos ir nebepakeliamų darbo sąlygų medikai kreipėsi į merą, savivaldybės administracijos vadovą, bet niekas nesikeitė. Nepaklusniems ir toliau buvo mokami mažesni atlyginimai. Todėl vienas po kito anksčiau iš darbo išėjo beveik 20 žmonių, o dabar tiek pat išeina vienu kartu", - sakė Vilkaviškio tarybos narys Algirdas Pilipavičius.
Pasak profsąjungos vadovės, gydytojai darbą palieka, kai jų darbo sąlygoms pagerinti buvo skirta finansinė ES parama. "Iš darbo išeina tie gydytojai, kurie rengė programą darbo sąlygoms gerinti ir laimėjo paramą", - pasakojo profsąjungos vadovė.
Anot jos, gavusi pinigus gydymo įstaiga įsipareigojo nemažinti medikų etatų skaičiaus, o programoje numatyta, kad vien bendrosios praktikos gydytojų turi būti 14. Laimėjus finansavimą iš programos lėšų bendrosios praktikos gydytojams buvo nupirkti 3 nauji automobiliai, kad šie galėtų pasiekti atokiai gyvenančius pacientus.
"Savivaldybė jau teikdama projektą suklastojo informaciją, nurodydama, kad dirba 10 bendrosios praktikos gydytojų. O jeigu jų neliks nė vieno, gal ir Europos pinigus teks grąžinti. Iš kieno kišenės, jei ne iš savivaldybės?" - klausė medikai.
Tačiau poliklinikos griūties priežastys jos steigėjai Vilkaviškio savivaldybei mažiausiai rūpi. Jos vadovai nesistengė nei sulaikyti išeinančių medikų, nei išsiaiškinti, kodėl jie priversti palikti darbo vietas.
Opozicijos nariai Vilkaviškio taryboje neabejoja, kad poliklinikos vadovės R.Ražukienės užuovėja - Socialdemokratų partija, mat jos nariai yra meras ir vicemeras, administracijos vadovas ir tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas.
Vilkaviškio meras Algirdas Bagušinskas pareiškė, esą po šio išėjimo bus išspręsta didelė problema. "Poliklinikoje nebeliks eilių", - dėstė miesto galva. Jis tvirtino, kad savivaldybė mokės stipendijas medicinos studentams, kurie baigę mokslus atvažiuos dirbti į Vilkaviškį.
2009 m. spalio 11 d., sekmadienis
Vilkaviškyje iš darbo išėjo 18 medikų
Pranešimą parašė gabija ties 09:48
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
0 komentarai (-ų):
Rašyti komentarą